Kontaktní údaje, složení redakce, partneři

Logo časopis WEB

Kontaktní údaje

Časopis Vnitřní síla najdete na webových stránkách: www.vnitrni-sila.cz nebo www.taiji-ak.cz
Příspěvky a komentáře k nim zveřejňujeme také na facebooku časopisu: www.facebook.com/casopis.vnitrni.sila/
Vaše dotazy, připomínky, komentáře či náměty pište na emailovou adresu: alena@taiji-ak.cz

Naše články jsou vám k dispozici ZDARMA, bez nutnosti registrace či rušivých reklam. Pokud se vám líbí, můžete je volně šířit, jen prosím uveďte jejich zdroj! Chcete-li podpořit provoz časopisu, můžete nám přispět FORMOU DARU (více informací získáte na: Podpořte nás)

Máte-li chuť začít cvičit tchaj-ťi čchüan nebo čchi-kung, klikněte na následující odkaz: Tchaj-ťi škola Vnitřní síla nebo přímo na: Akce a kurzy školy tchaj-ťi

 

 

Složení redakce

 

ŠÉFREDAKTOR:

Redakční práce 1

 

 

Ing. Alena Koutecká
– více informací naleznete na stránkách nazvaných:
   Redakční práce, Tchaj-ťi a já nebo Tchaj-ťi škola Vnitřní síla
– email: alena@taiji-ak.cz
– autorské články najdete na: AUTOR: ALENA KOUTECKÁ

 

Děkuji všem jmenovaným (i těm, kteří uvedeni nejsou a přesto se nějakým způsobem podílejí na chodu stránek) za pomoc, nadšení a energii, kterou věnují časopisu. Děkuji také za důvěru, nezištnost, ochotu ke spolupráci a fungování na základě „gentlemanské dohody“!

 

REDAKTOŘI:

 

Miloš Bachár (autorské články o taoismu, čchi-kungu a bojovém umění – najdete na: AUTOR: MILOŠ BACHÁR)

Miloš Bachár začínal v roce 1997 s jógou. Po pěti letech přešel k čínskému bojovému umění. V letech 2002 až 2012 ho zaujal především jihočínský Mai Gei Wong wing chun, později studoval asi rok Čchen tchaj-ťi u Jožky Goliana, žáka Čchen Pinga (Chen Binga). V té době se dostal i ke korejskému zenovému buddhismu.

Od roku 2012 cvičí wudangské tchaj-ťi – linii San Feng Pchaj (San Feng Pai) mistrů Čung Jün Lunga (Zhong Yun Longa) a Jüan Siou Kang (Yuan Xiu Gang), nej-kung (nei gong) a nej-tan (nei dan) u Michala Stejskala. Pobýval také přímo v chrámu Jü Sü Kung (Yu Xu Gong) u Jüan Siou Kang (Yuan Xiu Ganga).

Svoje znalosti v taojin (daoyin), nej-kung (neigong), taoistické meditaci a alchymii si v listopadu 2017 odjel prohloubit k mistrovi Čung Süe Jung (Zhong Xue Yong) do chrámu C‘-siao Kung (Zixiao Gong) a k mistrovi Wang (Wang) z linie Lung Men Pchaj (Long Men Pai) – dračí brána. Do budoucna by rád studoval Ťing Ming tao-ťia (Jing Ming daojia) z Lao Šanu (Lao Shanu) u mistra čínského původu, který hovoří česky, avšak přeje si zůstat v anonymitě.

 

Dr. Bob Bacher (autorské články o tchaj-ťi čchüan – najdete na: AUTOR: BOB BACHER)

Bob Bacher (*1953) je žákem velmistra Wang Siena (Wang Xiana), jednoho ze 4 Buddhových bojovníků. Bojovému umění, józe a meditaci se věnuje již 48 let (od svých 15 let, kdy začal studovat karate).

Při výuce Čchen tchaj-ťi pro zdraví a sebeobranu využívá kombinaci svých zkušeností chiropraktika, které posbíral za 35 let své praxe, a bohatých znalostí bojového umění. O tchaj-ťi říká: „Učit tchaj-ťi je úžasný způsob, jak pomoci lidem obnovit své zdraví a vitalitu a jak kultivovat vnitřní rovnováhu prostřednictvím tohoto starodávného umění, vědy a filozofie.“

Dr. Bob Bacher je ředitelem Pavones Tai Chi Center, které se nachází v Pavones na Kostarice. Ve svém centru nabízí výuku Čchen tchaj-ťi čchüan na workshopech a pobytech. Více informací naleznete na: www.dochenstyletaichi.com  

 

David Gaffney (autorské články o tchaj-ťi čchüan – najdete na: AUTOR: DAVID GAFFNEY)

David je spoluzakladatelem Chenjiagou Taijiquan GB a spoluautorem 3 knih o tchaj-ťi čchüan (Chen Style Taijiquan: The Source of Taiji Boxing, The Essence of Taijiquan, Chen Taijiquan: Masters and Methods). V roce 2020 vydal další knihu nazvanou Talking Chen Taijiquan.

Bojovému umění se věnuje od roku 1980. Tchaj-ťi čchüan se začal vážněji zabývat v roce 1996, kdy se setkal s mistrem Čchen Siao-wangem (Chen Xiaowangem); později prošel formálním obřadem přijetí a stal se mistrovým osobním žákem. V roce 2003 byl v Čchen-ťia-kou (Chenjiagou) formálně představen jeho bratrovi Čchen Siao-singovi (Chen Xiaoxingovi), aby mohl trénovat pod jeho osobním dohledem, a cvičí s ním dodnes.

 

Jana Chadimová - profilovkaBc. Jana Chadimová (autorské články o józe – najdete na: AUTOR: JANA CHADIMOVÁ)

Je lektorkou Iyengar jógy. Studiu této metody se věnuje od roku 2008 (v současné době připravuje na zkoušku Intermediate Junior 1). Pravidelně se jezdí učit do indické Púny přímo do rodiny Iyengar, což ji velmi pomohlo zorientovat se ve výuce i rozvíjet vlastní praxi. Vyučovat začala v roce 2012, v únoru 2016 si otevřela vlastní školu jógy Anjali.

V souvislosti s jógovou praxí začala rozvíjet svou uměleckou tvorbu – je autorkou řady inspirujících mandal a obrazů. V letech 2013 až 2016 navrhovala šperky s jógovou a duchovní tématikou a založila značku Priyanka.

 

Mgr. Lucie Kaufnerová (autorské články o Novém Zélandě – najdete na: AUTOR: LUCIE KAUFNEROVÁ, překlady)

Je absolventkou FF UP v oboru čeština – angličtina. Po studiu začala psát a editovat texty firemních publikací a zároveň vyučovat angličtinu.

V roce 2011 ji osud zavál na Nový Zéland, do Aucklandu, kde v současné době pracuje jako asistentka pedagoga na základní škole a doučuje cizince angličtinu.

Spolu s kamarádkou je autorkou projektu České školy Auckland, kterou v roce 2013 založily. Má dětem českých krajanů připomínat český jazyk a české tradice. Ve volném čase ráda podniká výlety s rodinou po okolí – do buše, po plážích a v poslední době i na plachetnici, cvičí jógu a šije.

 

Vlastimil Kroupa (autorské články na téma tchaj-ťi, čchi-kung, nej-kung a TČM – najdete na: AUTOR: LOTUS NEI GONG PRAGUE)

K čínské medicíně přivedly Vlastimila Kroupu (*1975) zdravotní problémy, které se objevily jako důsledek profesionální kariéry hráče ledního hokeje. Později se seznámil s tchaj-ťi čchüan, které začal od roku 2001 praktikovat u pana Čaj Chung-jina (Zhai Hongyina). Do stylu pa-kua-čang (baguazhang) a čchi-kungu (qigongu) ho uvedla mistrova dcera, paní Čaj Ťün (Zhai Jun).

Od roku 2009 studoval na International College of Medical Qigong u dr. Bernarda Shannona. S Bernardem odcestoval studovat taoistické nauky do Číny, kde byl přijat jako student 22. generace linie Dračí brány.

Jeho nynějším učitelem je Damo Mitchell ze školy Lotus Neigong. U Dama také vystudoval učitelský program a stal se instruktorem v rámci jeho školy. Kromě cvičení stále studuje čínskou medicínu, zejména se věnuje masážím tuina a akupunktuře.

 

Martin Pařízek, DiS. (autorské články o tchaj-ťi – najdete na AUTOR: MARTIN PAŘÍZEK)

 

Martin Pařízek se věnuje tchaj-ťi čchüan stylu rodiny Čchen v linii velmistra Čchen Siao-wanga (Chen Xiaowanga) 15 let. Je žákem Víta Vojty, Lubora Purše a mistra Čchen Siao-wanga. Vyučuje tchaj-ťi a čchi-kung na kurzech v Nové Pace.

Zaměřuje se také na celostní strečink a energetizační masáže či fyzioterapeutická cvičení zaměřená na posílení imunity organizmu, stability páteře a HSSP (aktivace hlubokého stabilizačního systému páteře).

 

Helena Petrović (autorské články o tchaj-ťi – najdete na: AUTOR: HELENA PETROVIĆ)

Helena je instruktorkou tchaj-ťi čchüan s dvacetiletou praxí ve výuce. Spolu se svým manželem Davidem jsou studenty velmistra Ču Tchien-cchaje (Zhu Tiancaie) a jeho syna Ču Siang Čchiena (Zhu Xiang Qiana). Spolu také založili chorvatský Tiancai Taijiquan Institute a wu-šu klub Yuan Tong. O tchaj-ťi Helena říká:

Stav harmonie, naplnění a radosti je vlastní všem lidským bytostem a tchaj-ťi čchüan je jedním ze způsobů, jak ho obnovit.

 

Ondřej Stehlík (autorské články o meditaci – najdete na: AUTOR: ONDŘEJ STEHLÍK)

Více než čtvrt století se věnuje meditační praxi a píše o tom, co sám prožil a co se mu osvědčilo. Inspiraci čerpal během let z desítek knih a přednášek zejména soudobých autorů. Nejvíce si váží těch, kteří se za mistry nebo učitele nepovažovali a přesto inspirovali druhé, aby se vydali vlastní cestou. Snad proto, že být na vlastní cestě vždy považoval za důležitější než někoho slepě následovat.

Od roku 2012 studuje také bojové umění Čchen tchaj-ťi čchüan (Chen taijiquan) a umění práce s dechem – čchi-kung (qigong).

 

Mgr. et Mgr. Vít Vojta (autorské články o tchaj-ťi čchüan a Číně – najdete na: AUTOR: VÍT VOJTA)

Vít Vojta je sinologem a právníkem, který spolupracuje s nejvýznamnějšími českými úřady a korporacemi. Působí jako konzultant, analytik a lektor zejména pro oblasti interkulturního managementu a komunikačních strategií s čínskými partnery. V roce 2019 založil Sinoskop – Institut pro současnou Čínu, z.s., informační a vzdělávací platformu.

Je také osobním žákem mistra tchaj-ťi čchüan Čchen Siao-wanga (Chen Xiaowanga) a autorem několika knih: Umění tchaj-ťi čchüan (2001); Čínský svět (2011); Mistr Sun: Umění války – Využití válečných strategií v byznysu (2014); Mezi Čínou a Západem – Umění stolovat s čínskými partnery (2018).

 

DALŠÍ SPOLUPRACOVNÍCI:

 

Broňa Čečotková - profilovkaMgr. Bronislava Čečotková (překlady z anglického jazyka, jazykové korektury)

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK v Praze. Na volné noze se věnuje jazykovým korekturám a překladům z anglického jazyka. K jejím zájmům patří stále pokračující studium tchaj-ťi čchüan a čchi-kungu, kterému se věnuje od roku 2008.

 

 

 

Darja Ždanová - profilovkaMgr. Darja Ždanová (překlady z anglického jazyka, jazykové korektury)

Pochází z Moskvy. Po maturitě odešla do ČR, kde vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor Bohemistika – Čeština pro cizince. V současné době se věnuje HR (vzdělávání, soft skill školitel a konzultant). Je překladatelkou na volné noze a příležitostnou lektorkou cizích jazyků (ruštiny, češtiny a angličtiny).

Tchaj-ťi čchüan cvičí od roku 2009 v Taiji Akademii, stalo se součástí jejího života a tím, co ji drží v náročnějších obdobích a situacích.

 

Alena Mullerová - profilovkaAlena Müllerová (jazykové korektury a poradenství)

Jejíma rukama prochází veškeré zveřejňované materiály. Dříve cvičila jógu a od roku 2008 se věnuje cvičení tchaj-ťi čchüan stylu rodiny Čchen (v Taiji Akademii a tchaj-ťi škole Vnitřní síla).

 

 

 

Pavel Müller (technická podpora)

Byl u samotného vzniku časopisu a bez jeho neúnavné podpory byste dnes neměli možnost „surfovat“ po stránkách časopisu 🙂 .

 

 

 

 

 

Partneři časopisu

 

taijiquan klub Slunečnice
      (www.taitipacka.estranky.cz)      

Taijiquan Slunečnice - logo

 

společnost TOP Partners, s.r.o.
(ww.toppartners.cz)

Top Partners - logo jpeg

 

Print Friendly