Články

JAK SE ORIENTOVAT v časopise…

Časopis obsahuje hlavní část se články, 2 samostatné sekce: Myšlenky a Řekli o tchaj-ťi a informační stránky: O časopisu, O tchaj-ťi čchüan, O mně a Kontakt.

 

Co najdete v SAMOSTATNÝCH SEKCÍCH?

V Myšlenkách objevíte inspirativní citáty či zajímavé myšlenky významných osobností i lidí zcela neznámých.

Chcete vědět, proč se lidé věnují tchaj-ťi čchüan? Na stránce nazvané Řekli o tchaj-ťi (a čchi-kungu) najdete odpovědi některých studentů a učitelů.

 

INFOSTRÁNKY vám dají přehled:

  • o časopise samotném (O časopisu)
  • o tom, kdo stojí na pozadí (O mně)
  • najdete zde kontaktní údaje (Kontakt), jejichž součást je také seznam spolupracovníků a partnerů redakce

Před čtením článků si můžete přečíst základní inforace o umění tchaj-ťi čchüan na stránce nazvané O tchaj-ťi čchüan. Tuto stránku neustále rozšiřujeme. V současné době má následující části:

  • Tchaj-ťi čchüan – stránka věnovaná historii tchaj-ťi, základním principům a významu a původu samotného slova tchaj-ťi
  • Jaké směry tchaj-ťi čchüan se vyvinuly v průběhu jeho čtyřsetleté historie? Na to vám odpoví stránka nazvaná Styly tchaj-ťi čchüan
  • Zbraně v tchaj-ťi čchüan vás seznámí se základními zbraněmi, které se dnes v tomto bojovém umění používají
  • Etický kodex rodiny Čchen (Chen) – nejen cvičení dělá Čchen tchaj-ťi bojovníka (podívejte se, jaké vlastnosti či chování by měl dobrý student mít)
  • Své teoretické znalosti tchaj-ťi čchüan a čchi-kungu si můžete otestovat v Tchaj-ťi kvízu
  • Souhrnný přehled pojmů z oblasti tchaj-ťi čchüan a čchi-kungu obsahuje Abecední rejstřík pojmů

 

HLAVNÍ ČÁST se články je složena z 5 rubrik a je rozdělena tematicky:

První a nejrozsáhlejší rubrika se jmenuje Tchaj-ťi a čchi-kung a, jak název napovídá, je věnována bojovém umění tchaj-ťi čchüan a dechovému a regeneračnímu cvičení čchi-kung. Součástí této sekce je také Rejstřík pojmů a podrubrika Tchaj-ťi osobnosti.

V části Cesty ke zdraví jsou představeny zajímavé směry či přístupy k léčení a návratu ke zdraví. Součástí jsou také zajímavé recepty a informace o zdraví prospěšných potravinách.

Rubrika Filozofie obsahuje články věnované nejrůznějším filozofickým směrům a přístupům, zejména taoismu, ze kterého tchaj-ťi čchüan vychází.

V části Inspirace a humor najdete vše, co by vás mohlo inspirovat k lepšímu a spokojenějšímu životu, od zdraví až po vztahy.

Lidé a země vás seznámí se zajímavými lidmi a zeměmi. Zvláštní podrubrika je věnována Číně, odkud tchaj-ťi čchüan pochází, a Novému Zélandu. Najdete zde také Rozhovory s lidmi, kteří by vás mohli obohatit, nebo Svět v obrazech, který přináší nejen svět zachycený v hledáčku fotoaparátu, ale také témata k zamyšlení.

 

Print Friendly