Redakční práce

O mně-01Jak se jmenuji?   Alena Koutecká

 

Kdo jsem?

Vzděláním…  ekonomka

Profesí…  učitelka angličtiny, tchaj-ťi čchüan a čchi-kungu; šéfredaktorka časopisu o tchaj-ťi čchüan Vnitřní síla a zakladatelka stejnojmenné školy tchaj-ťi

Srdcem…  optimistka, která věří v dobré konce a v to, že vše (i to zlé) má svou světlou stránku

O mně-02

 

Jaké mám zkušenosti s tvůrčím psaním?

Psát jsem začala už jako teenager. Ve 25 letech se záliba na chvíli změnila v profesi. Stala se ze mne redaktorka přílohy Peníze Mladé fronty Dnes. Peníze mě moc neoslovily, zato mě oslovili jistí lidé s tím, že budu-li se příliš šťourat v citlivých záležitostech, skončím v barelu na dně Orlické přehrady. A protože dávám přednost pozitivní energii, v novinách jsem skončila (i když přiznávám, že důvodů bylo více).

Následovala delší odmlka vyplněná prací pro PR agenturu a výukou angličtiny. Před pár lety si mě psaní zavolalo zpátky. Rok a půl jsem spravovala Blog Taiji Akademie. Také jsem příležitostně publikovala v časopise Sféra (seriál o Číně, rozhovor s mistryní republiky v tchaj-ťi čchüan Martinou Slabou) nebo v časopise Rituals Cesta životem. (viz níže)

Moje touha psát, spojovat lidi a dělat pro ně něco smysluplného mě nakonec dovedla k vlastnímu časopisu, který jsem nazvala Vnitřní síla. (Proč? O tom si přečtěte na stránce O časopisu). Dnes jsem vděčná, že jsem měla odvahu se do tohoto projektu pustit.

 

Co mi dodává energii?

Především cvičení tchaj-ťi čchüan a čchi-kung, z nichž čerpám rovným dílem fyzickou i psychickou sílu. (Více na toto téma se dočtete v části Tchaj-ťi a já.)

Nabíjí mě čistá příroda, pozitivně ladění lidé a víra, že život mi do cesty postaví jen takové překážky, které mohu zdolat.

 

Co bych si přála do budoucnosti?

Za myriádou nevýznamných přání, jejichž splnění mi přináší prostou, chvilkovou radost, je tu pár takových, jejichž naplnění může prožívání mého života ovlivnit zásadně.

Učím se například radovat z maličkostí, žít v přítomnosti, být šťastná jen tak bez důvodu. Snažím se zbavit se chyb a vzorců chování, které mě omezují. Přeji si rozmotat hedvábné vlákno tchaj-ťi čchüan i svého vlastního života, což se mi daří někdy více, jindy méně, asi jako každému.

Chci žít tak, abych se nemusela stydět dívat druhým do očí. Nic víc nic míň.

 

Články na téma tchaj-ťi čchüan a další publikované v jiných mediích…

Rozhovor s Martinou Slabou, několikanásobnou mistryní ČR v tchaj-ťi čchüan a držitelkou stříbrné medaile z Mistrovství světa v Číně v roce 2014 (Sféra 4/2017)

Rozšířený rozhovor si přečtěte přímo na stránkách časopisu Vnitřní síla: (Ne)obyčejní lidé kolem nás: Martina Slabá

 

O vzniku tchaj-ťi čchüan (Sféra 10–11/2018)

 

Setkání s Láskou (Rituals 5–6/2017)

 

Umění tchaj-ťi čchüan (Rituals 7–8/2017)

 

Princip a záměr tchaj-ťi čchüan (Rituals 9–10/2017)

 

 

Print Friendly