Parkový čchi-kung (út 14,30–15,30 hod.) – procvičování sestavy + výuka od začátku

Logo škola ČJ

 

Vydejte se na cestu poznávání a uzdravování těla i mysli pomocí „meditace v pohybu“.
 Překročte svá omezení, pěstujte fyzické zdraví, vyrovnanost a životní spokojenost.

 

Tchaj-ťi čchüan je staletími prověřený systém, původně bojový, díky němuž objevíte sílu vlastního středu, začnete lépe vnímat své tělo i vše, co ho obklopuje. Pravidelným cvičením si vybudujete silné, pružné a zdravé tělo a budete psychicky odolnější! S filozofií a pohybem „pod vedením“ tchaj-ťi se zdravotní problémy i jiné životní peripetie dají lépe řešit, postupně se dokážete uvolnit, zklidnit, uzdravit… a začít si naplno vychutnávat život.

Součástí stylu Čchen tchaj-ťi čchüan jsou i čchi-kungové sestavy, které jsou pohybově méně náročné a jsou vhodné jako úvod do cvičení tchaj-ťi čchüan. Jednou z nich je následující sestava mistra Ču Tchien-cchaje, kterou se v kurzu naučíte. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, muže i ženy, zdravé i zdraví hledající 🙂 .

 

8 FOREM ČCHI-KUNGU pro začátečníky i pokročilé
 • KDY: úterý 14,30–15,30 hod.
 • CENA: 3000 Kč / 10 lekcí, 1500 Kč/ 5 lekcí, 350 Kč/jednorázový vstup
 • MÍSTO: pražská Grébovka/Havlíčkovy sady (pod vinicí a dětským hřištěm U štiky, v místě nad Dolní Landhauskou, viz obrázek) 
 • TERMÍNY (při nepříznivém počasí lekce odpadá a bude nahrazena v jiném termínu po dohodě s účastníky kurzu):
  – květen: 7. 5., 14. 5., 21. 5., 28. 5.
  – červen: 4. 6., 11. 6., 25. 6.
  – červenec: 9. 7., 23. 7., 30. 7.
 • LEKTOR: Alena Koutecká
 • JAK SE ZAREGISTROVAT:
  1. zašlete email na alena@taiji-ak.cz nebo SMS na tel. 723 481 627 (vaše jméno, telefonní číslo, email, event. adresu, potřebujete-li vystavit fakturu)
  2. uhraďte bankovním převodem příslušnou částku: účet u ČSOB č. 169 832 339 / 0300 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno + taiji)
  3. vyčkejte na potvrzující email
  (před zasláním přihlášky si prosím přečtěte Ceník a obchodní podmínky tchaj-ťi školy Vnitřní síla!)

 

Další informace, které by vás mohly zajímat:

Těším se na společné cvičení!
Alena Koutecká

 

Divider - postřehy

 

„Soulad tří složek naší bytosti nám přináší harmonii a zdraví:
zdravé TĚLO, klidný DECH a uvolněná MYSL“ 

 
Co se v kurzu naučíte?

Naučíte se vnímat své tělo pomocí cviků zaměřených na celkovou RELAXACI a UVOLŇOVANÍ svalů, šlach, kloubů a fascií (vědomé rozpouštění napětí pomocí dechu a jednoduchých pohybů/pozic)

Aby lidské tělo správně fungovalo, je zapotřebí ho neustále a v plné míře používat. Vysedávání v kanceláři nebo doma u počítače, neustálé popojíždění autem, večerní „zborcení“ těla před televizní obrazovku a další „nešvary“ moderní doby vedou k zakrnění a zkrácení svalů, šlach, fascií, omezení hybnosti kloubů, páteře, špatnému prokrvování orgánů i periferních částí těla… a tím dříve nebo později k bolestem či některé z civilizačních nemocí.

„Přehoďte výhybku včas a vydejte se cestou k pružnému a fungujícímu tělu. Bude vás provázet několik desetiletí, proto si to jistě zaslouží.“

 

Spolu s tím se seznámíte s ČCHI-KUNGOVOU SESTAVOU, která se skládá z osmi jednoduchých cviků. Čchi-kung slouží k rychlé harmonizaci pomocí uvolnění, soustředění a břišního dýchání. Pravidelné a dlouhodobé cvičení optimalizuje tok čchi v těle, což dále příznivě ovlivňuje celkový zdravotní stav a psychickou pohodu člověka. Kromě pocitu relaxace získáte při cvičení čchi-kungové sestavy zdravé tělesné návyky, které vám poslouží jako základ pro cvičení forem tchaj-ťi čchüan:

naučíte se správně stát (tj. upraví se postavení zad, trupu, hlavy a uvolní oblast pánve) a koordinovat pohyby jednotlivých částí těla (tj. propojit oblast pasu s pohyby trupu a končetin)
zlepší se vaše kondice a posílí zejména spodní končetiny
– znovu objevíte sílu přirozeného břišního dýchání (které jste spontánně používali jako děti) a propojíte dech s pohybem
rozvinete si schopnost zůstávat vědomě v přítomnosti, což napomáhá psychickému uvolnění a přináší radost ze samotného pohybu

Podrobnější informace o dechové sestavě obsahuje článek nazvaný 8 forem čchi-kungu (tchaj-ťi čchi-kung).

 

Print Friendly