Objevte tchaj-ťi: kouzlo harmonie a léčivé síly pohybu (8. 1. nebo 23. 1.)

Logo škola ČJ

 

Objevte tchaj-ťi: kouzlo harmonie a léčivé síly pohybu je název seminářů určených zájemcům o cvičení, které vám v kostce představí zdravotní, kondiční a relaxační cvičení ve světě známé jako tchaj-ťi čchüan:

 • KDY:
  pátek 8. ledna (od 17,00 do 18,30 hod.) nebo
  sobota 23.ledna (od 10 do 11,30 hod.)
 • KDE: studio jóga Jana Chadimová – Milešovská 7, Praha 3 – pět minut chůze od stanice metra Jiřího z Poděbrad (linka A) a tram č. 11 a 13 (zastávka Náměstí Jiřího z Poděbrad)
 • CENA: 300 Kč
 • LEKTOR: Alena Koutecká
 • REGISTRACE: viz níže
 • S SEBOU: pohodlné oblečení a sálovou obuv

 

!JAK SE ZAREGISTROVAT!
 1. zašlete email na alena@taiji-ak.cz nebo SMS na tel. 723 481 627 (vaše jméno, telefonní číslo, email a kurz, na který se hlásíte!, eventuelně adresu, potřebujete-li vystavit fakturu)
 2. uhraďte bankovním převodem příslušnou částku: účet u ČSOB č. 169 832 339 / 0300 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno + název kurzu)
 3. vyčkejte na potvrzující email

(před zasláním přihlášky na kurz si prosím přečtěte Ceník a obchodní podmínky tchaj-ťi školy Vnitřní síla!)

 

Na seminářích získáte povědomí o základních teoretických otázkách souvisejících s tchaj-ťi čchüan, především si však vyzkoušíte co cvičení samotné obnáší. Obsahem seminářů bude:

 • seznámení s bojovým stylem tchaj-ťi čchüan na pozadí historie (kdy, kde a proč vůbec tchaj-ťi čchüan vzniklo, v jaké podobě se dnes cvičí a co od něj můžete očekávat / co vám reálně může přinést)
 • představení taoistické filozofie jako základu pro umění tchaj-ťi čchüan, převedení filozofických principů do praktické formy tchaj-ťi čchüan
 • trénink správného nastavení těla – nehybný postoj středu nazývaný wu-ťi (jak ho správně vytvořit a proč je důležitý)
 • sestava 8 forem čchi-kungu (dechová harmonizační sestava) – výběr některých cviků jako ukázka jednoduché formy spojení pohybu s dechem, která vede k vyladění toku čchi a tím přispívá k optimalizaci zdraví a psychické pohodě
 • sestava navíjení hedvábného vlákna (navíjení jako základní princip tchaj-ťi čchüan si lze představit jako neustálý, nepřerušovaný spirálovitý pohyb celého těla i všech jeho částí, bez něj by tchaj-ťi nefungovalo, je základem a výchozím prvkem pro další principy) – trénuje se formou zjednodušeného pohybu na místě s různými obměnami, které si vyzkoušíte

 


 

Pokud se vám nehodí žádný z termínů, můžete se přijít podívat na letní venkovní cvičení tchaj-ťi čchüan, které probíhá každý čtvrtek od 17,30 hod. na Praze 10 blízko stanice metra Strašnická (více info naleznete na: Letní tchaj-ťi v parku) nebo v pátek od 14 do 15 hod. na témže místě. Přehled všech aktuálních kurzů naleznete po kliknutí na: Kurzy tchaj-ťi léto a podzim 2020. O škole tchaj-ťi se dočtete na: Tchaj-ťi škola Vnitřní síla.

Podrobnější informace o zdravotních účincích tchaj-ťi čchüan naleznete na stránce nazvané: Tchaj-ťi čchüan a zdraví.
Více informací získáte a rezervace provádějte na e-mailové adrese: alena@taiji-ak.cz nebo na tel. čísle 723 481 627.

Těším se na společné cvičení!
Alena Koutecká

 


 

Informace o sestavách:

Sestava 8 FOREM ČCHI-KUNGU, která slouží pro celkovou relaxaci a vybudování zdravých tělesných návyků,

 • vás naučí správně se postavit (tj. upraví postavení zad, trupu, hlavy a uvolní oblast pánve) a koordinovat pohyby jednotlivých částí těla (tj. propojit oblast pasu s pohyby trupu a končetin)
 • zlepší vaši kondici a posílí zejména spodní končetiny
 • umožní vám znovu se vrátit k přirozenému břišnímu dýchání (které jste spontánně používali jako děti) a propojit dech s jednoduchými pohyby rukou a pasu
 • bude rozvíjet vaši schopnost soustředit se na daný pohyb, zůstávat vědomě v přítomnosti, a tak se psychicky uvolnit a pocítit radost z pohybu

Podrobnější informace o dechové sestavě obsahuje článek nazvaný 8 forem čchi-kungu (tchaj-ťi čchi-kung).

V sestavě NAVÍJENÍ HEDVÁBNÉHO VLÁKNA se studenti učí základní dovednosti tchaj-ťi čchüan. Procvičuje se zejména kruhový, resp. spirálovitý pohyb, který je tchaj-ťi čchüan vlastní a kterému je vše podřízeno. Cvičení navíjení hedvábí vede ke zlepšení kondice, citlivějšímu vnímání těla a jeho mechaniky, posílení svalů a celkovému psychickému i fyzickému uvolnění. Součástí tréninku je i nácvik základních statických postojů a kroků.

Podrobnější informace naleznete v článku Navíjení hedvábného vlákna.

 

Print Friendly