Uvolnění a protahování (nejen) pro muže (on-line stř 8–9 hod.)

Logo škola ČJ

 

Abychom byli spokojení, potřebujeme se především cítit dobře ve svém vlastním těle
… znamená to žít život bez bolestí a být dostatečně pohyblivý a pružný, abychom zvládali běžné úkony…

 

K otevření tohoto kurzu mě inspirovali muži v blízkém okolí… někteří již cvičit začali, jiní si teprve stěžují, že je všechno bolí a „usilovně hledají“ zázračné metody. K udržení či zlepšení zdraví ale nepotřebujeme nic převratného… stačí trochu času, trpělivosti a odhodlání do cvičení se pustit. Jednoduché protahovací cviky uvolňují ztuhlé části těla, navrací pružnost, zlepšují tok krve a lymfy a pomocí dechu zklidňují. Vědomé cvičení s využitím dechu je nejrychlejší a nejspolehlivější lék bez vedlejších účinků, neboť hluboké přirozené dýchání podporuje relaxační, regenerační a obranné schopnosti těla a harmonizuje mysl.

On-line kurz UVOLNĚNÍ A PROTAHOVÁNÍ

  • KDY: středa 8,00–9,00 hod. (kurz bude probíhat, dokud budete mít zájem 🙂 )
  • CENA: předplatné formou kreditu 2 000 Kč (200 Kč x 10 hodin) – platí 11 týdnů od zaplacení kreditu
  • LEKTOR: Alena Koutecká
  • REGISTRACE na: alena@taiji-ak.cz nebo tel. 723 481 627
    (před zasláním přihlášky na kurz si prosím přečtěte Ceník a obchodní podmínky Tchaj-ťi školy Vnitřní síla!)

Po registraci vám zašlu platební údaje a poté link, přes který se budete přihlašovat na on-line lekce (využíváme videotelefonní softwarový systém Zoom – zdarma ke stažení na Zoom client for meetings). Přehled všech aktuálních kurzů naleznete po kliknutí na: Tchaj-ťi škola Vnitřní síla

Těším se na společné cvičení!
Alena Koutecká

 

Zdraví přináší životní pohodu:
budete-li se cítit prima ve svém těle, budete i lépe „naloženi“

 

Co vás v kurzu uvolnění a protahování čeká?

• základní dovednosti tchaj-ťi čchüan (pro správné cvičení i ulehčení každodenního života)

Existují zdravé tělesné i psychické návyky, které slouží jako základ pro cvičení tchaj-ťi čchüan, ale také vám usnadní řadu činností v praktickém každodenním životě.

Víte například, jak byste měli správně stát, abyste ulehčili páteři a uvolnili ztuhlá místa na těle? Dovedete sladit celé tělo a využívat ho ke správnému tlačení, tažení či jako páku (např. při zvedání zátěže)? Máte pohyblivé ruce, jste schopni volně kroužit rukama, rameny, lokty, pohybovat všemi prsty? Dotknete se ve stoji spatném rukama země? Dokážete si pružně kleknout nebo sednout na bobek a zase lehce vstát? Nebo skočit do výšky či do dálky, aniž byste po doskoku zaškobrtli nebo ztráceli rovnováhu? Udržíte se bez kymácení na jedné noze? Jste schopni kopnout nebo švihnout nohou do strany, aniž byste ztratili „balanc“? Nebo se otočit o 360 stupňů na jedné noze? Dokážete se plně soustředit na jednu věc, „upokojit“ myšlenky a ponořit se do vnitřního ticha a hloubky dechu? Dokážete se vůbec zhluboka nadechnout do břicha?

Pokud jsou vaše odpovědi spíše ne, nevadí, postupným a pravidelným tréninkem se z vašich NE stanou spokojená ANO 🙂 

 

• cvičení zaměřené na celkovou relaxaci a uvolňování svalů, šlach, kloubů a fascií (vědomé rozpouštění napětí pomocí dechu a jednoduchých pohybů/pozic)

Aby lidské tělo správně fungovalo, je zapotřebí ho neustále a v plné míře používat. Vysedávání v kanceláři nebo doma u počítače, neustálé popojíždění autem, večerní „zborcení“ těla před televizní obrazovku a další „nešvary“ moderní doby vedou k zakrnění a zkrácení svalů, šlach, fascií, omezení hybnosti kloubů, páteře, špatnému prokrvování orgánů i periferních částí těla… a tím dříve nebo později k bolestem či některé z civilizačních nemocí.

„Přehoďte výhybku včas a vydejte se cestou k pružnému a fungujícímu tělu. Bude vás provázet několik desetiletí, proto si to jistě zaslouží.“

 

• 12 cviků harmonizační orgánové sestavy Makko-ho

Cílem tohoto souboru dvanácti jednoduchých protahovacích cviků (spojených s hlubokým břišním dýcháním) je uvolnění energetických drah tak, aby v nich plynule proudila energie a nevznikaly energetické blokády a následně problémy jednotlivých orgánů ležících na těchto energetických drahách. Každá energetická dráha ovlivňuje rovněž pohybovou soustavu, která se nachází v blízkosti dané dráhy.

„Pravidelným cvičením sestavy harmonizujete tělo, pomáháte odstraňovat únavu a předcházíte nemocem.“

 

 

Print Friendly