Polední „tajči“ pro úplné začátečníky 1 (po 11,30–12,30 hod.)

Logo škola ČJ

 

ZIMA je období, kdy jsme přirozeně „staženi“ z vnějšího světa a více vnímáme,
co se děje uvnitř našeho těla i mysli
.

„Nahlédnout“ do sebe nám může pomoci i tchaj-ťi čchüan,
které je formou vnitřní kultivace a pěstování fyzického zdraví,
cestou k vyrovnanosti a životní spokojenosti.

 

Tchaj-ťi čchüan je staletími prověřený systém, původně bojový, díky němuž objevíte sílu vlastního středu, začnete lépe vnímat vlastní tělo i vše, co ho obklopuje. Jeho pravidelným cvičením si vybudujete silné, pružné a zdravé tělo a budete psychicky odolnější! S filozofií a pohybem „pod vedením“ tchaj-ťi se zdravotní problémy i jiné životní peripetie dají lépe řešit, postupně se dokážete uvolnit, zklidnit, uzdravit… a život se opět dostane do rovnováhy. Trvalé zdraví a pohoda vám umožní naplno si vychutnat život.
 

TCHAJ-ŤI/TAJČI PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY 1
 • KDY: pondělí 11,30–12,30 hod. (od 11. ledna do 29. března)
 • KDE: jóga studio, Milešovská 7, Praha 3 v blízkosti stanice metra Jiřího z Poděbrad (linka A), tram 11, 12 (zastávka Jiřího z Poděbrad), parkování pod žižkovskou věží
 • CENA:  2400 Kč (200 Kč x 12 hodin); jednorázový vstup – 240 Kč (při uhrazeném kurzovném na jiný kurz 50 Kč)
 • LEKTOR: Alena Koutecká
 • JAK SE ZAREGISTROVAT:
  1. zašlete email na alena@taiji-ak.cz nebo SMS na tel. 723 481 627 (vaše jméno, telefonní číslo, email a kurz, na který se hlásíte!, eventuelně adresu, potřebujete-li vystavit fakturu)
  2. uhraďte bankovním převodem příslušnou částku: účet u ČSOB č. 169 832 339 / 0300 (do zprávy pro příjemce uveďte jméno + název kurzu)
  3. vyčkejte na potvrzující email
  (před zasláním přihlášky na kurz si prosím přečtěte Ceník a obchodní podmínky tchaj-ťi školy Vnitřní síla!)
 • S SEBOU: pohodlné oblečení a sálovou obuv

Pokud si chcete přijít na tento kurz nahradit promeškanou lekci nebo vyzkoušet cvičení, přihlaste se prosím předem na e-mailové adrese: alena@taiji-ak.cz (Alena Koutecká) nebo zasláním SMS na tel.: 723 481 627.

Přehled všech aktuálních kurzů naleznete po kliknutí na: Aktuální kurzy. O škole tchaj-ťi se dočtete na: Tchaj-ťi škola Vnitřní síla.

Těším se na společné cvičení!
Alena Koutecká

 


 

„Soulad tří složek naší bytosti nám přináší harmonii a zdraví:
zdravé TĚLO, klidný DECH a uvolněná MYSL“ 

 
CO SE V KURZU NAUČÍTE?

Nejprve se seznámíte s ČCHI-KUNGOVOU SESTAVOU, která se skládá z osmi jednoduchých cviků. Čchi-kung slouží k rychlé harmonizaci pomocí uvolnění, soustředění a břišního dýchání. Pravidelné a dlouhodobé cvičení optimalizuje tok čchi v těle, což dále příznivě ovlivňuje celkový zdravotní stav a psychickou pohodu člověka. Kromě pocitu relaxace získáte při cvičení čchi-kungové sestavy zdravé tělesné návyky, které vám poslouží jako základ pro cvičení forem tchaj-ťi čchüan:

 • naučíte se správně stát (tj. upraví se postavení zad, trupu, hlavy a uvolní oblast pánve) a koordinovat pohyby jednotlivých částí těla (tj. propojit oblast pasu s pohyby trupu a končetin)
 • zlepší se vaše kondice a posílí zejména spodní končetiny
 • znovu objevíte sílu přirozeného břišního dýchání (které jste spontánně používali jako děti) a propojíte dech s pohybem
 • rozvinete si schopnost zůstávat vědomě v přítomnosti, což napomáhá psychickému uvolnění a přináší radost ze samotného pohybu

Podrobnější informace o dechové sestavě obsahuje článek nazvaný 8 forem čchi-kungu (tchaj-ťi čchi-kung).

 

Na čchi-kungovou sestavu naváže výuka základních dovedností tchaj-ťi čchüan v sestavě NAVÍJENÍ HEDVÁBNÉHO VLÁKNA. Procvičuje se zejména kruhový, resp. spirálovitý pohyb, který je tchaj-ťi čchüan vlastní a kterému je vše podřízeno. Cvičení navíjení hedvábí dále zlepšuje kondici, posiluje svaly, uvolňuje tělo i mysl a rozvíjí cit pro vnímání toho, jak funguje tělo a jeho mechanika. 

Podrobnější informace naleznete v článku Navíjení hedvábného vlákna.

Chcete se dozvědět více o sestavách a dovednostech, které můžete v rámci tchaj-ťi čchüan studovat? Nechte se inspirovat následujícími

Podrobnější informace o zdravotních účincích tchaj-ťi čchüan naleznete na stránce nazvané: Tchaj-ťi čchüan a zdraví.

 

Print Friendly